1

Знайомся з легендарними місцями, які варто відвідати

2

Ділись проектом у Facebook та став лайк групі @Zubrowka

3

Щотижня вигравай подарунки від ТМ Zubrowka, а в фіналі – набір для подорожі!

Легендарні місця
Шлях Орлиних Гнізд
Шлях Орлиних Гнізд (Szlak Orlich Gniazd) – один з найпопулярніших туристичних маршрутів у сучасній Польщі. У національному реєстрі туристичних стежок він займає почесне перше місце.

Маршрут пролягає територією Малопольського та Сілезького воєводств і включає 25 стародавніх замків або їхніх руїн. Таку назву туристична стежка отримала не випадково. Практично усі замки та руїни оборонних споруд розташовані на скелях, висотою до 30 метрів. Ці фортеці й називають "Орлиними гніздами".

Пізнавальний тур польськими замками починається у Кракові і закінчується у місті Ченстохова. Його загальна протяжність становить приблизно 160 кілометрів (майже 190, якщо мандрувати велосипедом).

Проїхати Шляхом Орлиних Гнізд можна як автомобілем, так і велосипедом. Особливі відчайдухи долають його за кілька днів мандрівки пішки. Нині цей шлях є чудовим місцем як для родинного відпочинку, так і для тих, хто полюбляє екстремальні види туризму.

Увесь маршрут позначений спеціальними вказівниками на деревах, каміннях та будівлях у вигляді триколірного біло-червоно-білого прапорця.

Більшість замків, які трапляються на маршруті, були споруджені у 14 столітті за часів правління короля Казімєжа ІІІ (Великого). Для будівництва оборонних споруд навмисно обирали високі скелі та пагорби, тож здалеку замки й справді нагадують "гнізда". Їх зводили для захисту польських земель від зазіхань сусіднього королівства Богемії.

Згодом замки стали власністю різних аристократичних родів, деякі з них втратили своє оборонне значення, почали занепадати і перетворюватись на руїни.

Шлях Орлиних Гнізд охоплює 25 неймовірної краси місцин. Ось кілька найцікавіших із них:

Кожкєв (Korzkiew) – лицарський замок в однойменному селі за лічені кілометри від Кракова. На сьогодні фортецю відреставрували і перетворили у комфортабельний готель. Якщо ви завжди мріяли переночувати у справжньому замку, у Кожкєві зможете запросто це зробити.

Пєскова Скала вважається замком, який найкраще зберігся на Шляху Орлиних Гнізд. Його ще називають "Малим Вавелем", бо має багато подібних елементів на ті, що прикрашають королівський замок у Кракові. Цей замок не переплутаєш з жодним іншим, адже неподалік від нього височіє незвична 25-метрова скеля, яку називають "Палицею Геркулеса".

Руїни лицарського замку у Смолені приваблюють відвідувачів готичними воротами та високими оглядовими вежами.

Неабиякі краєвиди відкриваються із руїн замку, який розташований за 2 кілометри від міста Огродзенець. Його спорудили на горі, висотою 504 метри. Хоча сама фортеця занепала у 19-му столітті, величні фортечні мури та вежі так і манять, щоб їх підкорити.

Два готичні замки-близнюки у Боболіце та Мірові спорудили за 2 кілометри один від одного. Від замку у Мірові залишились лише руїни, а от замок у Боболіце врятували від повного знищення і відреставрували. Тепер там можна не лише поблукати коридорами стародавньої фортеці, але й пообідати у ресторані поруч або переночувати у готелі.

Руїни замку в Ольштині неподалік від Ченстохови вражають своєю міццю. Колись це була грізна оборонна споруда. За переказами, у вежах цього замку король Казімєж Великий заморив голодом одного зі своїх бунтівних баронів.

У 15-му столітті будівлю перетворили на палацову резиденцію, але в середині 17-го століття вона не пережила так званого "шведського потопу", і зараз на місці колись оборонного замку красуються лише промовисті руїни: 35-метрова вежа та залишки квадратних мурів і житлових будівель.