1

Знайомся з легендарними місцями, які варто відвідати

2

Ділись проектом у Facebook та став лайк групі @Zubrowka

3

Щотижня вигравай подарунки від ТМ Zubrowka, а в фіналі – набір для подорожі!

Легендарні місця
Печери Оптимістична та Атлантида
На Тернопільщині простяглась найдовша гіпсова печера світу – печера Оптимістична. Свою назву вона отримала випадково – дослідників Олексія Соляра та Мирона Савчина, які у 1966 році обстежили перші 400 метрів печери, колеги скептично називали "оптимістами".

Загальна довжина ходів всередині неї становить понад 260 км – і це лише ті, які вдалось дослідити. На сьогодні найдовша гіпсова печера світу є досі не до кінця розвіданою.

Оптимістична простяглась на 2 гектари під землею, а деякі з ходів всередині неї залягають на глибині 20 км від поверхні.

Печера Оптимістична займає почесне місце у Книзі рекордів Гіннеса. Вона є не лише найдовшою гіпсовою печерою у світі, але й взагалі найдовшою печерою Євразії і входить у п’ятірку найдовших на планеті.

Якщо ви все життя мріяли переночувати у справжньому "підземному царстві", це запросто можна зробити в Оптимістичній. Для цього у печері є спеціально обладнані місця для таборів із запасом води і навіть спальними місцями.

А що ви знаєте про українську Атлантиду? Таку назву отримала одна з найзагадковіших та найкрасивіших печер України. Вона розташована біля села Завалля Кам'янець-Подільського району на Хмельниччині.

Місцеві розповідають легенду, що раніше на горі стояла церква, і одного прекрасного дня вона просто провалилась під землю.

Сьогодні тут ні сліду від загадкової церкви, зате буквально під ногами і справді живе своїм життям підземний світ, незвіданий, як та сама міфічна Атлантида.

Українська Атлантида простягнулась під землею на майже 2,5 кілометри. Її недарма вважають однією з найкрасивіших гіпсових печер у Європі.

Печера розташована в межах національного природного парку "Подільські Товтри". Найзручніше сюди добиратись автомобілем чи громадським транспортом – 25 кілометрів від Кам'янця-Подільського. Вже на місці можна замовити екскурсію.

Дослідники стверджують, що печера почала формуватись наприкінці неогенового періоду, коли ще навіть не було долини річки Збруч, а долина Дністра лише зароджувалась.

Щоправда, відкрили Атлантиду лише 50 років тому – у 1969-му році.

Щоб потрапити всередину, спершу потрібно вибратись на 7-метровий пагорб – вхід до підземелля розташований на місці старого гіпсового кар'єру.

Печера Атлантида – єдина печера на Поділлі, яка має чітко виражену триповерхову структуру. Для любителів екстриму тут знайдуться й заплутані лабіринти, високі галереї та ледь прохідні лази, де складається неймовірне враження, ніби усе навколо всипане коштовностями – так виблискують різнокольорові гіпсові кристали.

Вражаючі сталактити і сталагміти – тисячолітні нарости на печерних стінах – теж справляють казкове враження. Якщо підсвітити їх ліхтарем, вони утворюють химерні фігури, що виблискують всіма кольорами веселки.

Назви різних залів, галерей та коридорів печери говорять самі за себе: Золота Осінь, Зоряна Ніч, Снігова Королева, Чортів Хвіст.

Стережуть спокій Атлантиди її вірні охоронці – кажани. Їхній спокій також варто берегти, коли рукокрилі у сплячці, оскільки серед них трапляються й доволі рідкісні види.